Łazienka dla pociechy to niezwykle ważna inwestycja, dzięki której można nie tylko zapewnić większą niezależność, ale jednocześnie od wczesnych lat życia uczyć porządku oraz czystości. Jednak aby miejsce było bezpieczne, należy przede wszystkim pomyśleć o odpowiednich meblach, wyposażeniu oraz dodatkach.

Czego nie może zabraknąć w łazience dla dziecka?

Łazienka dla pociechy powinna zostać dobrze zaprojektowana, gdyż niewłaściwe parametry bądź brak pomysłu przełoży się na zmarnowane pieniądze. Dzieci rosną bardzo szybko i należy o tym pamiętać w trakcie montowania sprzętu i wybierania odpowiednich mebli. Jeśli umywalka znajduje się na odpowiedniej wysokości dla dziecka, będzie za niska już po upływie roku bądź dwóch lat, dzięki czemu konieczne stanie się wykonanie następnego remontu. Chodniki łazienkowe wraz z niewielkim podestem rozwiążą ten problem na dłuższy czas i jednocześnie nie wymagają kucia kafelek w trakcie kolejnego remontu. Oprócz tego trzeba dokonać wyboru – wanna, albo prysznic. Doświadczenie pokazuje, że większość dzieci kocha bawić się w wodzie, dlatego wanna wzbogacona o parawan i słuchawkę prysznicową sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż kabina prysznicowa. Montaż wanny powinien odbyć się możliwie blisko podłogi, dzięki czemu dziecko nie ma problemów z wchodzeniem oraz wychodzeniem.

Chodniki łazienkowe i inne ważne dodatki do pomieszczenia kąpielowego

Chodniki łazienkowe to podstawowe wyposażenie pomieszczenia do kąpieli, gdyż zapewniają komfort użytkowania i jednocześnie minimalizują ryzyko poślizgnięcia się i kontuzji. Odpowiedni rozmiar odgrywa tutaj kluczową rolę, gdyż niewielki model nie tylko stwarza ryzyko potknięcia się, ale jednocześnie nie spełnia swojej funkcji. Należy upewnić się, że chodnik posiada antypoślizgową powłokę, bądź specjalną gumę od spodu. W dalszej kolejności należy pomyśleć o kolorowych ręcznikach wykonanych z dobrej jakości materiału. Zapewnią one przyjemne doznania po zażytej kąpieli i jednocześnie stanowią bardzo atrakcyjny dodatek do wnętrza. Pojemniki, w których można umieścić przybory toaletowe, dodatkowe rolki papieru czy kosmetyki to doskonały dodatek. Nie kosztują wiele, a stanowią doskonały dodatek do wnętrza. Jednocześnie sprawiają, że dzieci chętnie utrzymują porządek w pomieszczeniu przeznaczonym tylko dla ich użytku. Stworzenie łazienki dla pociechy nie należy do najprostszych zadań, ale dostarcza wiele frajdy zarówno dla dzieci, jak i rodziców, dlatego w trakcie remontu warto korzystać z pomocy najmłodszych i brać pod uwagę ich opinię oraz preferencje.