Studenci mogą mieć pewien kłopot ze znalezieniem idealnej pracy, którą bez problemu pogodzą z nauką. A do tego dobrze na niej zarobią. Plany zajęć pozwalają znaleźć pracę w pełnym wymiarze godzin (lub chociaż na pół etatu) tylko prawdziwym szczęściarzom. To z kolei powoduje, że studenci najczęściej chwytają się wszelkich prac sezonowych czy tymczasowych.

Młodzi ludzie, wśród których najliczniejszą grupę stanowią studenci, nierzadko wybierają pracę związaną z gastronomią. Pracują w roli barmanów i kelnerów, albo też pomagają w kuchni – wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji. Zwykle istnieje w takich miejscach możliwość ułożenia dość swobodnego grafiku. Praca w usługach gastronomicznych nie jest wcale tak źle płatna, jak wielu z nas mogłoby się wydawać; musimy pamiętać o napiwkach, które w dużych miastach mogą być sporym dodatkiem do pensji – są nieraz naprawdę wysokie! Ponadto studenci z doświadczeniem w usługach gastronomicznych zyskują specjalne rabaty w danym lokalu.

Co jeszcze mogą robić studenci? Są również inne ciekawe zawody, w których idealnie sprawdzą się wszyscy młodzi ludzie. Z pewnością warto rozważyć choćby tymczasową pracę z dziećmi. Animator, nauczyciel po godzinach czy opiekun – bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Pierwsze rozwiązanie bez wątpienia wiąże się z wieloma ciekawymi perspektywami. Praca animator polega przede wszystkim na zapewnieniu najmłodszym maksymalnej liczby atrakcji podczas danego wydarzenia lub w określonym czasie; chodzi tu o nic innego jak przeprowadzanie różnego rodzaju gier i zabaw. Studenci to młode osoby, którym zwykle brakuje beztroskiej chwili odpoczynku w ciągu dnia – z tego względu z wyjątkową przyjemnością spędzą trochę czasu z maluchami. Imprezy, na których zatrudniany jest animator, mają miejsce zazwyczaj w dni wolne od zajęć – dlatego warto mieć to na uwadze.