Miejscowości nadmorskie pełne są turystów szczególnie w sezonie. W chłodniejsze miesiące w miasteczkach i na plażach jest znacznie luźniej, dlatego sporo osób decyduje się na wyjazd właśnie wtedy.

Romantyczny spacer i regionalne co nieco

W Łebie nie można się nudzić. Mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych przyciąga turystów o każdej porze roku. Do tego trzeba dodać specyficzny mikroklimat oraz szerokie piaszczyste plaże. Jest gdzie pospacerować i smacznie zjeść. Przy nadmorskiej promenadzie ulokowane są punkty gastronomiczne i dziewiętnastowieczne domki rybackie. Można więc zatrzymać się na chwilę i zjeść smaczną rybę czy wypić aromatyczną kawę. Następnie warto wejść na molo wschodnie, aby zobaczyć przeciwmgielny historyczny dzwon. Oglądanie wschodów i zachodów słońca z tego miejsca to również wyjątkowe chwile. Zanim jednak wybierzemy się na spacer, warto zerknąć na pogodę, aby spacer był naprawdę przyjemny. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „Łeba kamera”, aby sprawdzić warunki atmosferyczne w mieście. Przy okazji można podejrzeć to, co się dzieje w niektórych rejonach Łeby, także na plaży.

Wyjątkowe atrakcje turystyczne – co koniecznie trzeba zobaczyć?

Oprócz spacerów po promenadzie i molo można udać się do Słowińskiego Parku, w którym nie lada atrakcją są ruchome wydmy. Pustynny krajobraz wygląda bajkowo, dlatego udanie się na wycieczkę, szczególnie z dziećmi, będzie wielkim przeżyciem. Ten pięciokilometrowy odcinek mierzei Łebskiej jest perełką turystyczną, wartą zobaczenia!

Kolejną atrakcją jest miejsce nazywane Skwerem Rybaka. To tutaj odbywają się koncerty i różne imprezy plenerowe w sezonie. Natomiast dla miłośników fauny i flory ciekawą ofertę proponuje mini zoo i ogród ornitologiczny. Można tam spędzić długie godziny, oglądając wyjątkowe okazy zwierząt, np. ptaków.

Osoby ceniący sobie zabytkowe perełki architektoniczne w Łebie będą mogli zobaczyć m.in. dawne kościoły, np. kościół rybacki pod wezwaniem NMP z 1683 r.  czy najstarszy dom w Łebie. Budowla ta znajduje się przy ulicy Kościuszki 86, a została wzniesiona przez kupca Johanna  G Mampe.

Baza noclegowa i komunikacja w Łebie

W Łebie nie brakuje miejsc noclegowych. Są to hotele, prywatne kwatery i domy wczasowe, dlatego wybór jest duży. Każdy może dostosować  ofertę do siebie i czuć się tak, jak w domu. Wygodne pensjonaty kuszące nie tylko wygodnymi pokojami, ale też dodatkowymi atrakcjami, przyciągają wciąż nowych turystów. Można wybrać miejsce noclegowe, w którym skorzysta się z zabiegów SPA, wypożyczalni rowerów i sprzętu wodnego oraz wielu innych.

W Łebie komunikacja jest zorganizowana na wysokim poziomie. Znajdują się tutaj meleksy oraz kolejka, którą dojedzie się także do ruchomych wydm. Dla lubiących podróżować rowerkami czy skuterami elektrycznymi również przygotowano bogatą ofertę. Nie brakuje również busów, którymi dotrze się w różne rejony miasta i w okolice.

Nie ma więc żadnych przeszkód logistycznych, aby poruszanie się po mieście było utrudnione. Szeroka oferta turystyczna i bogate zaplecze noclegowe to istotne walory przemawiające za atrakcyjnością tego nadmorskiego miasteczka.