Nie jest tajemnicą, iż miedź to metal, który wykazuje niesamowite właściwości. O jego pozytywnym wpływie na organizm człowieka wiedziano już w Grecji, Rzymie, Egipcie i oczywiście w Indiach. Choć są to różne kultury, to wyciągnęły te same wnioski – miedź jest metalem, który wspiera oczyszczanie organizmu i świetnie wpływa na stan naszej skóry. Obecnie o cudownych zaletach miedzi przekonuje się coraz więcej osób, korzystając z niej między innymi w kuchni. Jednak biżuteria z miedzi, jak np. bransoletka miedziana również stała się prawdziwym hitem. Dlaczego?

Bransoletka miedziana – jaki może mieć wpływ na skórę?

Miedź cechuje się głównie właściwościami antybakteryjnymi. W związku z tym woda oczyszczona w naczyniach miedzianych może korzystnie wpływać na przykład na proces gojenia się ran. Warto wspomnieć, iż biżuteria wykonana z tego metalu, jak np. pierścionek lub bransoletka miedziana, działają w ten sam sposób. Miedź dezynfekuje rany, likwiduje bakterie i inne drobnoustroje, które są głównym powodem infekcji. Co więcej, miedź działa przeciwgrzybicznie, dlatego dość często spotyka się biżuterię z niej wykonaną, którą nosi się w okolicy stup.

W dodatku bransoletka miedziana doskonale wpływa na wygląd skóry – rekomendowana jest przede wszystkim osobą zmagającym się z trądzikiem.

Miedź i jej przeciwbólowe działanie

Już w starożytnym Egipcie dostrzeżono, iż miedź może wesprzeć leczenie chronicznych bólów głowy. Obecnie również korzysta się z właściwości przeciwbólowych tego metalu, głównie jednak w zakresie kości i mięśni. Woda oczyszczona w miedzianym naczyniu może okazać się pomocna w pozbyciu się stanów zapalnych, dlatego rekomendowana jest przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie, którzy dość często borykają się z tego typu problemami. Natomiast biżuteria miedziana jest doskonałym rozwiązaniem dla osób mających problemy z bolami reumatycznymi nóg lub dłoni. Co więcej, jest w stanie łagodzić ból kręgosłupa, jak również stany zapalne stawów. Warto wspomnieć, iż Chińczycy twierdzą, że miedź, świetnie wpływa na oczyszczenie organizmu z wszelakich toksyn.

Reasumując bransoletka miedziana to zarówno piękna ozdoba, jak i amulet, który pozytywnie wpłynie na zdrowie.