Już w starożytności tak popularna dziś czarnuszka znana była jako lek na wszelkie problemy z systemem pokarmowym. Od zawsze stosowano ją w przypadku przeziębienia czy stanów zapalnych. Nawet w obecnych czasach opisywane są coraz ciekawsze sposoby jej zastosowania.

Czarnuszkę spożywa się zwyczajowo na dwa sposoby – oleju tłoczonego na zimno bądź czarnych ziaren. Istnieje naprawdę wiele powodów, dla których tak znaczne grono decyduje się dziś na olej z czarnuszki Właściwości tego naturalnego preparatu są wprost niezwykłe. Dlaczego?

1. Nie tylko przyprawa korzenna – zawarte w czarnuszce olejki eteryczne to wyjątkowo cenne składniki; dzięki nim radzi sobie ona nie tylko z całym szeregiem dolegliwości, lecz także wyjątkowo intensywne pachnie.

2. System pokarmowy – regularnie pijąc naturalny olej z czarnuszki, dobrze chronisz błonę śluzową żołądka. Mikroelementy zawarte w czarnuszce doskonale radzą sobie z wszelkimi problemami dotykającymi nasz układ pokarmowy.

3. Skóra, włosy – czarnuszka świetnie przeciwdziała także wszelkim problemom skórnym – także tym dotyczącym skóry głowy. W razie ich występowania najlepiej nacierać się olejkiem czy też innego rodzaju naturalnym kosmetykiem wykonanym na bazie ziarenek. Olej z czarnuszki na twarz to doskonałe rozwiązanie.

4. Nadciśnienie tętnicze – olej z czarnuszki znacząco opóźnia wzrost homocysteiny, doprowadzającej do powstawania zmian miażdżycowych. Obniża także ciśnienie krwi.

5. Wirusy, grzyby, bakterie – czarnuszka bez problemu sobie z nimi radzi, m.in. dzięki takiemu wartościowemu składnikowi jak obecny w niej tymochinon. Według naukowców to właśnie dzięki niemu ziarna są równie skuteczne i tak bardzo cenione.

Jeżeli postawisz w swojej codziennej diecie lub pielęgnacji na olej z czarnuszki opinie lekarzy, jakie znajdziesz w wielu artykułach branżowych, z pewnością pomogą Ci odpowiedzieć sobie na wszystkie najistotniejsze pytania. Można go stosować zarówno zewnętrznie, jak i doustnie (jedną łyżeczkę dwa razy dziennie) czy też dodawać do potraw. Istotnie warto postawić na olej z czarnuszki Zastosowanie ma szersze niż moglibyśmy przypuszczać, a butelka oleju może wielokrotnie przynieść nam ulgę w przypadku najróżniejszych dolegliwości.