Strona główna Różności Biuro rachunkowe i obsługa kadr

Biuro rachunkowe i obsługa kadr

1143
0

W dzisiejszych czasach na rynku można zaobserwować pewien bardzo ciekawy trend. Organizacje, na ile tylko się da dążą do tego, aby cały możliwy kapitał poświęcać jak najwęższej specjalizacji. „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my” . Te słowa Henry`ego Forda okazały się prorocze dla wielu dziedzin dzisiejszej gospodarki. Firmy odchodzą od tworzenia wewnętrznych komórek do realizacji pewnych celów, począwszy do sprzątania przestrzeni firmowej i podlewania kwiatów w biurach, poprzez zatrudnianie zewnętrznych księgowych i prawników. Taki sam trend można dostrzec w kwestii zarządzania zasobami ludzkimi. Na rynku pojawia się nie tylko coraz więcej aplikacji i systemów usprawniających zarządzanie zasobami ludzkimi, ale też firm, które we współpracy z organizacją, obsługują jej politykę kadrową. Taką obsługą może zająć się na przykład nasze…. biuro rachunkowe!

O czym należy pamiętać, decydując się na zlecenie outsourcingu ZZL?

Pierwszą rzeczą o której musimy pamiętać, decydując się na zewnętrzną obsługę naszych kadr jest zrobienie dokładnego kosztorysu, dzięki któremu zobaczymy ile obecnie wydajemy na dział HR, a ile będziemy wydawać, zlecając tę obsługę firmie zewnętrznej. Musimy tutaj uwzględnić wszelkie wydatki – od kosztów zatrudnienia specjalisty, aż po koszty wdrożenia i utrzymania infrastruktury IT służącej do zarządzania zasobami ludzkimi.
Kolejnym, równie ważny, aspektem jest skonstruowanie umowy między organizacją a firmą outsourcingową, którą może być zarówno duża korporacja, ale również biuro księgowe. Należy w niej dokładnie określić wymagania, jakie stawiamy firmie, żeby potem nie okazało się, że firma czegoś nie robi, bo nie leży to w zakresie jej obowiązków. Najważniejszym aspektem takiej umowy jest ustalenie sposobów komunikacji między zleceniodawcą i zleceniobiorcą, oraz utrzymania poufności danych.
Warto też wyznaczyć jedną osobę, która będzie zajmowała się kontaktami na linii organizacja – outsourcer.

Jakie korzyści daje zatrudnienie zewnętrznej firmy?

– Skoncentrowanie się na specjalizacji firmy
– Redukcja kosztów zatrudnienia i wydatków z nim związanych
– Gwarancja obsługi zgodnej z najnowszymi standardami i trendami z zakresu HR
– Ciągłość działań HR – nie wystąpi sytuacja, w której, przez chorobą bądź inne zdarzenie polityka – kadrowa firmy padnie – wszystko jest „na zewnątrz” i dzięki temu cały czas działa płynnie.
– Pełna kontrola na wydatkami, zarówno wewnętrznymi(płace) jaki zewnętrznymi(koszty obsługi)
– Gwarancja prowadzenia polityki kadrowej zgodnie z najnowszymi aktualizacjami prawa pracy i kodeksu cywilnego
Reasumując, zatrudniając biuro rachunkowe łódź do obsługi naszych kadr może przynieść nam bardzo wiele korzyści, dlatego warto się zastanowić, czy inwestować w swój dział personalny, w jego szkolenia, rozwój, zakup wszelkiego potrzebnego sprzętu, czy lepiej wynająć zewnętrzną firmę, która przejmie na swoje barki cały ciężar tych działań.