Konflikty są nieuniknione w małżeństwie, a niektóre z nich trwają dłużej, niż powinny. Małżonkowie kłócą się niemal codziennie, robią sobie przykrości, a taka sytuacja może trwać nawet latami. Rozwiązanie takiej sytuacji bywa trudne. Pojawiają się pytania, czy jest szansa na porozumienie, czy to czas na rozwód?

Czy jest jeszcze sens walczyć?

Konflikt w małżeństwie sprawia, że trudno jest racjonalnie myśleć i ocenić powagę sytuacji. Nie wszystkie problemy muszą kończyć się rozwodem, jednak niestety liczba rozwodów stale rośnie. Warto wiedzieć, kiedy walczyć o to, by małżeństwo przetrwało, a kiedy jedynym wyjściem jest rozwód. Wiele małżeństw rozwodzi się zbyt pochopnie, czasem problemy nie są, aż tak poważne, a zawodzi sposób komunikacji między małżonkami. Trudności w porozumiewaniu mogą wpłynąć na pojawienie się innych problemów np. zdrady, kłótni o pieniądze i innych. Dlatego każdy kryzys w małżeństwie trzeba traktować poważnie. Aby ocenić powagę problemów małżeńskich, warto udać się do specjalisty i wziąć udział w terapii małżeńskiej. Pomoże to małżonkom podjąć właściwe decyzje.

Rozwód jedynym rozwiązaniem?

Jednak nie każda terapia małżeńska kończy się powodzeniem. Nierzadko zdarza się, że próby naprawienia małżeństwa nie udają się. Dla każdej osoby gdzie indziej leżą granice, po której przekroczeniu nie chcą kontynuować związku. Warto wyznaczyć takie granice dla samego siebie, a potem przedstawić je partnerowi. Jeśli na początku związku takie granice nie zostały wyznaczone, warto zastanowić się poważnie nad rozwodem wtedy, gdy pojawia się uczucie, że związek pozbawia małżonka godności. Tym bardziej, jeśli partner nie widzi problemu, nie warto łudzić się, że będzie lepiej. Najczęściej efektem wielu lat cierpienia i karmienia się złudzeniami jest właśnie rozwód Łódź czy Warszawa to miasta, w których bez problemu znajdziemy pomoc w przeprowadzeniu wszystkich formalności rozwodowych. Prawnicy udzielą wszystkich potrzebnych informacji na temat procesu rozwodowego. Adwokat zadba o interesy małżonka w zakresie podziału majątku, alimentów, orzeczeniu o winie i innych ważnych kwestii.