Każdy człowiek podejmujący studia prawnicze może na przyszłość obrać niejedną drogę – część absolwentów tych studiów pracuje np. w urzędach bądź na uniwersytetach. Zdecydowana większość pragnie jednak sprawdzić się na aplikacji. Wybór wcale nie ogranicza się do dwóch, jednak stale największa popularność przypada na dwie z nich – aplikacja adwokacka i radcowska, mimo że wydaje się, że to tę pierwszą uważa się za najbardziej prestiżową. Kancelaria adwokacka Kraków, Gdańsk lub Łódź: trzeba przyznać, że brzmi to całkiem dumnie.

Nasza własna kancelaria adwokacka: wszystko da się osiągnąć!

Jeśli zapytamy osobę studiującą prawo, co jest jego głównym planem, powie z pewnością coś typu: „własna kancelaria adwokacka Kraków, no może Warszawa”. Prawnik to oczywiście jeden z najbardziej atrakcyjnych zawodów, aczkolwiek powinniśmy zastanowić się przez chwilę: czy nadal się to opłaca? To zależy od specjalizacji i popularności danej usługi. Zobaczy ile znajdziesz ofert, gdy wpiszesz w Google adwokat kraków rozwód. Sporo adwokatów potrafi wyznać, że zarządzanie własną kancelarią nie dla każdego z nas będzie tak dochodowe jak może wydawać się wielu z nas.

Zbyt wielu studentów prawa

Wielkie znaczenie ma z pewnością zawrotna ilość studentów na tym kierunku jak również ilość aplikantów. Uczelnie mogą dziś przyjąć rekordową grupę ambitnych ludzi, do egzaminów aplikacyjnych zaczyna podchodzić coraz większa liczba młodych adwokatów. Taka sytuacja wymusza w efekcie w rozleglejszej perspektywie obniżenie ceny usług prawniczych (walka o klientów). Już w obecnych czasach nieliczne kancelarie są zmuszone do tego typu walki. Co czeka nas w ciągu najbliższych lat i czy prywatna kancelaria nadal pozostanie równie prestiżowa, czy wszystko się skończy, skoro do interesu trzeba będzie jeszcze dokładać z własnej kieszeni?