Najczęściej przyczepy kempingowej używamy latem, znacznie rzadziej poza sezonem. Zdecydowanie nie wszyscy użytkownicy przyczep są świadomi, że przed nadejściem zimy musimy profesjonalnie zabezpieczyć naszą przyczepę, aby była gotowa do zaplanowanych przez nas podróży w następnym lecie. Podobne zasady obejmują również domki holenderskie. Miłej lektury!

Pierwszym krokiem jest z pewnością staranne wyczyszczenie przyczepy i jej wyposażenia. Najlepiej skorzystać w tym celu ze specjalistycznych produktów, takich jak płyn do mycia karoserii samochodowej. Jednocześnie warto przemyśleć sprawę zawoskowania całej przyczepy. Jeśli wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, prawie wcale nie jest narażona na negatywne skutki zimowych mrozów. Przed zimą powinniśmy ponadto bardzo dokładnie przewietrzyć swoją przyczepę kempingową, żeby skutecznie zapobiec gromadzącej się we wnętrzu wilgoci. Najlepiej wymyć wszelkie jej fragmenty oraz, podczas gdy nie jest używana, pootwierać wszystkie szafki.

Zima to jednocześnie idealny czas na zakupy ekwipunku, który można wtedy kupić po okazyjnej cenie. Wśród nich mogą znaleźć się takie elementy jak lodówka do przyczepy kempingowej, lub też napęd do przyczepy kempingowej lub pokrowiec. Są to rzeczy, które każdy z nas powinien rozpatrzeć we własnym zakresie.

Jeśli po zakończeniu lata zdecydujemy się zdjąć koła na czas mrozów, musimy prawidłowo ustawić przyczepę na podporach. Możemy jednak zachować na zimę przyczepę wraz z kołami, natomiast rozsądnie jest wówczas zadbać o odpowiednie ciśnienie, gdyż opony potrafią się szybko zdeformować.

Zapewne najodpowiedniejszym rozwiązaniem byłoby schowanie przyczepy kempingowej w garażu, bądź chociażby pod dowolnym zadaszeniem.

By cieszyć się najlepszą kondycją naszej przyczepy kempingowej warto więc o nią prawidłowo dbać, a dzięki temu będzie cieszyła nas swoją funkcjonalnością przez długie lata.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkarpetki
Następny artykułJak dbacie o piękny uśmiech?