Salon to wnętrze, w którym spędzamy najważniejsze chwile.. Zasiadamy przed telewizorem, otwieramy książkę, relaksujemy się, wyciągamy planszówki, to tutaj gościmy swoich przyjaciół i członków rodziny. Dlatego tak ważny jest dobór właściwego oświetlenia, by pomagało najróżniejszym aktywnościom.

Lampy sufitowe nowoczesne

Lampy sufitowe do salonu to chętnie instalowany typ oświetlenia, zwłaszcza w pomieszczeniach wspólnych. Nie jest wymagane montowanie dodatkowego oświetlenia, jeśli we wnętrzu świeci lampa sufitowa. Lampy sufitowe do salonu jeszcze do niedawna produkowano jedynie w paru najpopularniejszych wariantach, jednak teraz wybieramy wśród ogromu wzorów. Możemy zatem postawić na tradycyjne lampy sufitowe, które bardziej przypominają żyrandol, ale możemy również kupić takie, które kuszą modernistycznym wzornictwem, a przez zastosowanie innowacji technologicznych rozświetlają przestrzeń na różne kolory. Niektóre z nich przypominają nawet kule dyskotekowe!

Nawet jeśli mamy zamontowane lampy sufitowe do salonu, warto pomyśleć o zakupie lampy stojącej. Najlepszym miejscem dla niej okaże się narożnik salonu, tuż przy kanapie. Wyróżniającą cechą lamp stojących jest światło miękkie, z efektem „ocieplenia” nawet największego pokoje. Lampa na statywie na pewno stanie się elementem dekoracyjnym pokoju, dopasowując się do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze.

Oświetlenie naścienne

Niezwykle popularne staje się ostatnimi czasy oświetlanie wnętrz dodatkowymi lampkami na ścianach. Mogą o być miękkie cotton ball, łatwo dostępne w sklepach z wyposażeniem wnętrz, lub lampki na wzór oświetlenia świątecznego – oba rodzaje przydadzą wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Zawiesza się je na kilka sposobów, tworząc nieregularną kompozycję lub instalując je w jednej linii. Są znakomitym źródłem nastroju na każdą okoliczność.