Wybierasz się na wakacje? Spróbuj caravaningu.

Kempingowe szaleństwo rozkręca się szczególnie przed wakacjami. Wtedy najwięcej osób planuje letni wypoczynek i często wybiera podróżowanie kamperem lub przyczepą kempingową. Jak się przygotować do takiej wyprawy, aby każdy dzień wolnego by l jak najciekawiej I najlepiej spędzony?

Kupić przyczepę, czy wynająć?

Jeżeli zastanawiasz się, czy aby na pewno taka forma podróżowania będzie dla ciebie dobra, zastanów się nad wynajmem przyczepy kempingowej. Może okazać się, że po przyjeździe twój zapał do caravaningu znacznie osłabnie. Nie każdemu odpowiadają polowe warunki na wakacjach. Pranie  ubrań w miednicy, gotowanie obiadu na grillu lub w kociołku nad ogniskiem. Patrząc na to z drugiej strony, pojawiają się takie plusy, jak wolność, zmiana miejsca pobytu i większy kontakt z naturą.

Spróbuj więc na początku przygody wynająć przyczepę kempingową i wyruszyć w swoją pierwszą wyprawę w takiej formie. Aby zrealizować swoje plany wypożyczenia pojazdu, znajdź firmę mającą lukratywne oferty wynajmu. Ceny za jedną dobę wynoszą zazwyczaj od 150 do 250 zł. Oprócz tego zapłacisz kaucję za wypożyczoną przyczepę.

Decydując się na wynajem, nie daj się zwieść pozorom. Sprawdź dokładnie zapisy w umowie, aby żadne niedopatrzenie nie sprawiło, że się pomylisz. Czasami jest tak, że wykupione ubezpieczenie AC nie obejmuje wypożyczenia. Większość opłat musi wnieść kierowca wypożyczonej przyczepy. Szczególną uwagę zwróć także na to, co się zawiera w umowie, czyli czego możesz się spodziewać.

Dokładnie oblicz, ile wynosi masa dwóch pojazdów – twojego auta i przyczepy, która będzie holowana. Nie może ona łącznie przekroczyć 3,5 kg. Kolejna sprawa, o której musisz pamiętać to kierunek podróżowania. Swobodnie możesz poruszać się po krajach UE oraz Szwajcarii. Jeżeli chcesz jednak wyruszyć na inne tereny, musisz postarać się o dodatkowe ubezpieczenie.

Wybierz dobry sklep kempingowy i kupuj tylko najlepsze części do przyczepy kempingowej!

Jeśli wiesz, że caravaning jest dla ciebie i chcesz mieć swoją przyczepę kempingową na własność, kup używaną lub nową. Nie każdy ma jednak tak dużą sumę pieniędzy, aby wybrać te drugą opcję. Przyczepa z tzw. drugiej ręki często jest w bardzo dobrym stanie i co więcej, kupisz ją za o wiele mniejsze pieniądze.  Tego typu pojazd kupisz na giełdzie motoryzacyjnej lub za pomocą stron internetowych z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Zaglądaj też na portale związane tylko i wyłącznie z caravaningiem.

Często po zakupie przyczepy trzeba wymienić jakąś część lub komfortowo wyposażyć strefę mieszkalną pojazdu. Sklep kempingowy jest idealnym miejscem do zrobienia mniejszych i większych zakupów. Szukaj sklepów sieciowych, ale też tych, które mają swoje strony internetowe. W tematycznych zakładkach   znajdziesz poszukiwane przez siebie produkty, często z dokładnym opisem. Na stronie znajduje się często także lupka,dzięki której znajdziesz poszukiwane części do pojazdu.

Dobry sklep kempingowy to klucz do przygotowania przyczepy do sezonu. Przed wyjazdem zadbaj o konserwację części metalowych oraz zrób solidny przegląd instalacji gazowej. Oprócz ogrzewania bardzo ważna jest także klimatyzacja i wentylacja, bo bez nich trudno wybierać się w drogę w czasie upałów.

Każdy dobrze zaopatrzony sklep kempingowy powinien zapewnić swoim Klientom szeroki asortyment i opłacalne obniżki cen. Znajdziesz tam artykuły gospodarcze, elektrykę, okna, blachy, obrotnice, materiały termoizolacyjne, ale też meble i wiele innych dodatków. Sprawdź również sprawność haku holowniczego i pamiętaj o tym, że zaczep musi być odpowiednio dobrany do możliwości twojego auta. Bardzo ważny jest również stan kół (bieżnik i ciśnienie powietrza) oraz hamulce i światła z tyłu przyczepy.

Podróżowanie przyczepą kempingową to nie tylko same przyjemności. Jeśli jednak dobrze się przygotujesz do drogi, letnia przygoda kempingowa stanie się niezapomnianą przygodą.